Najlepsze centrum opieki nad mamą i dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

W dzisiejszych czasach kobiety zazwyczaj dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość pozwala odkryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowe życie bywa różna. Niezależnie od niej przed każdą kobietą staje niemniej jednak dylemat „komu powierzyć los własny oraz swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/zakres-uslug/szkola-rodzenia

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Dziś w naszym kraju znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe mamy mogą liczyć na profesjonalną opiekę związaną z czasem ciąży oraz połogu.
W obszernym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najistotniejsze, w następstwie tego także kompleksowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży powinny być prowadzone przez speców dysponujących nie jedynie wysokiej klasy oprzyrządowaniem, lecz w głównej mierze także ekspercką wiedzą z obrębu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero początek macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje wiele radości, jednakowoż również o jego zdrowie należy dbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodzice mogą posiadać wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, właśnie dlatego także zapewnienie mu kompetentnej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Właściwe ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych świadczących specjalistyczne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci tworzone są doskonałe warunki medyczne. Lekarze dbają nie jedynie o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, ale również o ich komfort i solidne samopoczucie, które może rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług specjalistów korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.